Formand

Merete Nordentoft

Professor, Leder af Copenhagen Research Center for Mental Health

Merete.Nordentoft@regionh.dk

 

Kasserer

Ann Colleen Nielsen

Afsnitsleder af Psykiatrisk Center Ballerup, Psykoterapeutisk Ambulatorium

Ann.Colleen.Nielsen@regionh.dk

 

Menige bestyrelsesmedlemmer

 

Hanne Frandsen

Specialsygeplejerske i CVD

Hanne.Frandsen@regionh.dk

 

Annette Erlangsen

Seniorforsker, Teamleder, Dansk Forskningsinstitut for Selvmordsforebyggelse

Annette.Erlangsen@regionh.dk

 

Britt Morthorst

Post.doc., Forskningsenheden, Psykiatrisk Center København

Britt.Reuter.Morthorst@regionh.dk

 

Mette Søgaard

Socialrådgiver, Jobcoach i Greve Kommune

Mette@Soegaard.se

 

Jan Henrik Winsløw

Psykolog, Daglig leder, Enhed for Selvmordsforebyggelse Ålborg

jahew@rn.dk

 

Charlotte Mühlmann

Psykolog, Ph.d. studerende, Forskningsenheden, Psykiatrisk Center København

Charlotte.Muehlmann@regionh.dk

 

Tina Holm Johansen

Centerchef, Center for Seksuelle Overgreb Øst

Thj@csm-ost.dk

Æressuppleant

Kate Aamund

Psykiater, Forskningsleder, Psykiatrisk Center Nordsjælland