Formand

Merete Nordentoft

Professor, Leder af Forskningsenheden, Psykiatrisk Center København

Merete.Nordentoft@regionh.dk

 

Kasserer

Ann Colleen Nielsen

Afsnitsleder af Psykiatrisk Center Ballerup, Psykiatrisk Ambulatorium

Ann.Colleen.Nielsen@regionh.dk

 

Menige bestyrelsesmedlemmer

 

Hanne Frandsen

Teamleder i Kompetencecenter for Selvmordsforebyggelse i Region Hovedstaden

Hanne.Frandsen@regionh.dk

 

Annette Erlangsen

Seniorforsker, Teamleder i Forskningsenheden, Psykiatrisk Center København

Annette.Erlangsen@regionh.dk

 

Britt Morthorst

Cand Scient San, Ph.d. studerende, Forskningsenheden, Psykiatrisk Center København

Britt.Reuter.Morthorst@regionh.dk

 

Mette Søgaard

Socialrådgiver, Jobcoach i Greve Kommune

Mette@Soegaard.se

 

Jan Henrik Winsløw

Psykolog, Daglig leder, Enhed for Selvmordsforebyggelse Ålborg

jahew@rn.dk

 

Charlotte Mühlmann

Psykolog, Ph.d. studerende, Forskningsenheden, Psykiatrisk Center København

Charlotte.Muehlmann@regionh.dk

 

Tina Holm Johansen

Afdelingsleder, Livslinien

Thj@livslinien.dk